tel. 0 61 876 89 08 Ul. Leszka 22, 61-062 Poznań
Druk soczewkowy

Druk soczewkowyNa czym polega druk soczewkowy?

W przeciwieństwie do klasycznych metod podłożem druku w technice soczewkowej staje się specjalna folia. W jej skład wchodzą mikroskopijne soczewki, które odpowiedzialne są za przybliżanie płaszczyzn znajdujących się pod nią pod wpływem zmiany kąta widzenia. Ich sposób działania może być przyrównany do swego rodzaju szkła powiększającego, które raz wydobywa obraz położony głębiej, innym zaś razem ten, który jest bliżej. Dzięki wykorzystaniu tak nowoczesnej technologii, jaką jest druk soczewkowy, można uzyskać efekt między innymi podwójnego odbicia, zmieniającego się w zależności od tego, z której strony się na niego patrzy. 

 

Pod względem typologicznym druk soczewkowy jest dziedziną wchodzącą w zakres uszlachetniania druku. W praktyce jednak animowane, ruchome odwzorowania stanowią zupełnie osobny dział poligrafii. Stosowanie tej techniki jest również dość wymagające. Bardzo istotne jest dokładne sparowanie obrazu z folią, przez co stworzenie druku w technice soczewkowej jest raczej niemożliwe w warunkach domowych. 

 

Druk soczewkowy umożliwia tworzenie nowych, niebanalnych i przyciągających uwagę reklam oraz innego typu treści, które spodobają się odbiorcom. W obrębie tej metody możliwe jest uzyskanie wielu rodzajów efektów wizualnych. Jedną z popularniejszych odmian jest druk 3D, który nadaje iście niepowtarzalnego charakteru. Pozwala on na powstanie wrażenia głębi. Ciekawą alternatywą może być tzw. morfing, czyli taka technika druku, za pomocą której można osiągnąć stopniowe przeobrażenie jednego obrazu w drugi wraz z korygowaniem kąta patrzenia z góry na dół lub z dołu do góry. Warto również rozważyć tzw. flip, zapewniający zamianę skokową ilustracji, który także może być wytworzony poprzez druk soczewkowy. 

 

Reklama polegająca na przedstawieniu jednej treści, która następnie kieruje uwagę na inną, wydaje się cennym narzędziem marketingowym. Zrealizować ją można również poprzez animację określaną jako zoom. Wraz ze zmianą kąta widzenia jedne elementy obrazu są oddalane, inne zaś przybliżane. Decydując się na wykonanie reklamy, postera lub nawet gadżetu, np. podkładki pod mysz komputerową, można liczyć na to, że z pewnością spełni swoją funkcję. Skorzystaj z naszych usług, aby przekonać się o tym już teraz!